Grécka klinická smrť

Autor: Lukáš Bartovič | 23.2.2012 o 14:15 | (upravené 23.2.2012 o 14:30) Karma článku: 8,30 | Prečítané:  620x

Utorok mal byť údajne tým dňom, ktorý sa v spojitosti s Gréckom dá označovať za historický. Či to bol naozaj ten pravý historický deň sa ešte uvidí, podľa mňa ich bude nasledovať ešte viac ako dosť.

Zahrajú si znova? :)Zahrajú si znova? :)www.tvnoviny.sk

Ako vieme, grécky parlament si schválil balíček ďalších (prísnych) úsporných opatrení, čím si splnil domácu úlohu zadanú Európskou úniou. Za to teraz môže opäť nastrčiť prázdne ruky plné prázdnych sľubov a čakať ďalšiu pomoc od solidárnych európskych bratov.

Bol to úspešný krok. Grécku čo chvíľa bude na ceste ďalších 130.000.000.000€ vrátane našej záruky „len“ vo výške 1.150.000.000€. Čo ma teší je to, že nebude to len tak za „ďakujem“. Dostali sme prísľub znižovania dlhu Grécka zo súčasných 167% HDP na 120% HDP v roku 2020. Gréci to však zoberú okľukou, a to cez dlh vyše 200% HDP na prelome rokov 2012/2013. Či to bude jediná okľuka, alebo budú úspešne útočiť aj na vyššie méty, je už asi jasné... Čo však nie je jasné je to, či niekto niekedy bude braný na zodpovednosť za nenávratné vyparenie sa dvanásť ciferných súm.

Myslím si, že už by bolo treba ukončiť túto smrteľnú agóniu a namiesto deptania vlastného a európskeho obyvateľstva prejsť na cestu riadeného bankrotu, prechod na svoju menu a jej devalváciu. Pretože netuším ako ináč sa chcú dostať zo začarovaného kruhu, ktorý pozná len  prepúšťanie, šetrenie, znižovanie platov -> znižovanie spotreby -> zníženie dopytu a ponuky -> ruinovanie výroby -> prepúšťanie, šetrenie, znižovanie platov->...atď., atď...

Preto ja osobne budem za historický deň  považovať deň, kedy všetkým kompetentným svitne v hlavách a vyhlásia klinickú smrť za oficiálnu. Vtedy bude zodpovedaná aj otázka: "Komu v tom momente zostane v rukách Čierny Peter???"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?