Vajce a banán na vandrovke

Autor: Lukáš Bartovič | 31.1.2012 o 11:29 | (upravené 12.10.2012 o 7:36) Karma článku: 13,41 | Prečítané:  1310x

Včera o 13.44 som stratil aj posledné ilúzie čo sa týka terajšieho vedenia Národnej rady Slovenskej republiky. Presne o tom čase mi na TA3 udrel do očí článok hovoriaci o tom, že Kancelária NRSR zvažuje podanie trestného oznámenia na organizátorov protestu  Gorila I.

5000-eurový neporiadok pred bránami NRSR5000-eurový neporiadok pred bránami NRSRZdroj: SITA

 

V prvom momente šok a v druhom momente hnev a nakoniec otázky, na ktoré by som sa odpovedí nedočkal.

Akým právom?

Kancelária NRSR je platená z našich daní, jej pracovníci sú platení z našich daní a aj upratovanie je platené z našich daní. To znamená, že tí čo tú slávou ovenčenú budovu „ovajcovali" a „obanánovali", tí si to aj zaplatia prostredníctvom svojich platieb štátu. Prípadne, ak si NRSR nie je istá výberom daní, možno by bolo fajn obrátiť sa na nejaký Fond "istej finančnej skupiny". A ak to má náhodou ľudí zastrašiť, tak docielili len opačný efekt, viac ich to „naštartuje".

 

Prečo organizátori?

Pokiaľ viem, tak organizátori stále vyzývali k pokojnému protestu bez násilností. Neviem si predstaviť že by mali niesť zodpovednosť za niektorých ľudí, prípadne provokatérov ktorí neustriehli svoje vášne. Hlavne keď niektorí jedinci z NRSR nevedia vziať zodpovednosť ani za svoje provízie a rozhodnutia, prečo by organizátori mali brať zodpovednosť za konanie iných?

 

3000 až 5000€?

Veľmi by ma zaujímalo čo všetko zahŕňa táto suma. Podľa počtu vajec na sklách a banánových šúp usudzujem že táto suma obsahuje už aj nejakú províziu pre niekoho. Prípadne faktúry za analýzy aspoň dvoch organizácii ktoré určia že čo a ako je špinavé, a ako to teba čistiť. V konečnom dôsledku, uprace to len zamestnaná upratovačka v rámci náplne práce mesačného platu.

 

Nastáva aj ďalšia otázka. Kto vyčistí NRSR zvnútra? Stále tam sedí väčšina tvárí ktoré nás už 23 rokov systematicky okrádajú a určite nie v sumách 3000 až 5000€. Myslím si, že to čistenie si teraz kľudne  mohli odpustiť. Nezaujíma nás totiž špina zvonka, trápi a dráždi nás 20-ročná špina vo vnútri. Navyše, v piatok sme tam opäť. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.

EKONOMIKA

Premiér Fico zabudol na ceny elektriny na východe

Ceny rieši len na strednom Slovensku.


Už ste čítali?