Vajce a banán na vandrovke

Autor: Lukáš Bartovič | 31.1.2012 o 11:29 | (upravené 12.10.2012 o 7:36) Karma článku: 13,41 | Prečítané:  1307x

Včera o 13.44 som stratil aj posledné ilúzie čo sa týka terajšieho vedenia Národnej rady Slovenskej republiky. Presne o tom čase mi na TA3 udrel do očí článok hovoriaci o tom, že Kancelária NRSR zvažuje podanie trestného oznámenia na organizátorov protestu  Gorila I.

5000-eurový neporiadok pred bránami NRSR5000-eurový neporiadok pred bránami NRSRZdroj: SITA

 

V prvom momente šok a v druhom momente hnev a nakoniec otázky, na ktoré by som sa odpovedí nedočkal.

Akým právom?

Kancelária NRSR je platená z našich daní, jej pracovníci sú platení z našich daní a aj upratovanie je platené z našich daní. To znamená, že tí čo tú slávou ovenčenú budovu „ovajcovali" a „obanánovali", tí si to aj zaplatia prostredníctvom svojich platieb štátu. Prípadne, ak si NRSR nie je istá výberom daní, možno by bolo fajn obrátiť sa na nejaký Fond "istej finančnej skupiny". A ak to má náhodou ľudí zastrašiť, tak docielili len opačný efekt, viac ich to „naštartuje".

 

Prečo organizátori?

Pokiaľ viem, tak organizátori stále vyzývali k pokojnému protestu bez násilností. Neviem si predstaviť že by mali niesť zodpovednosť za niektorých ľudí, prípadne provokatérov ktorí neustriehli svoje vášne. Hlavne keď niektorí jedinci z NRSR nevedia vziať zodpovednosť ani za svoje provízie a rozhodnutia, prečo by organizátori mali brať zodpovednosť za konanie iných?

 

3000 až 5000€?

Veľmi by ma zaujímalo čo všetko zahŕňa táto suma. Podľa počtu vajec na sklách a banánových šúp usudzujem že táto suma obsahuje už aj nejakú províziu pre niekoho. Prípadne faktúry za analýzy aspoň dvoch organizácii ktoré určia že čo a ako je špinavé, a ako to teba čistiť. V konečnom dôsledku, uprace to len zamestnaná upratovačka v rámci náplne práce mesačného platu.

 

Nastáva aj ďalšia otázka. Kto vyčistí NRSR zvnútra? Stále tam sedí väčšina tvárí ktoré nás už 23 rokov systematicky okrádajú a určite nie v sumách 3000 až 5000€. Myslím si, že to čistenie si teraz kľudne  mohli odpustiť. Nezaujíma nás totiž špina zvonka, trápi a dráždi nás 20-ročná špina vo vnútri. Navyše, v piatok sme tam opäť. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?